Eesti Kunstimuuseum logoEesti Kultuurkapital logo
Eesti Kultuurkapitali ostud

Maal
Graafika
Skulptuur
Installatsioon
Videokunst
Fotokunst
Uus meedia

Kunstnikud A-Z

Üldinfo

Tagasiside

copyright

Erki Kasemets
 teos
eelmineeelmine suurendasuurenda
Aja taasringlus III
1996. Segatehnika ( plekkpurgid, õlivärv, puit).
Kommentaarid alla
Erki Kasemets. Aja taasringlus III. 1996. Segatehnika (740 plekkpurki, õlivärv, puit). 295X100 (2 osa).

"Võibolla on kõik ajahetked korraga olemas, nagu numbridki, millest moodustame kuupäevi. Algmaterjal on sama, ainult kombinatsioone leidub lõpmatult. ... Kõik ainult ringleb, niisamuti aeg." *

Jäädvustatud hetkede kogumine näib olevat Kasemetsa tõeline kirg. Ikka ja jälle ilmuvad tema purgimaalidele elektrontablood vaatajale juhuslike kellaaegade, kuupäevade või mõnede muude numbritega, mille tähendust kunagi ei seletata. Läbi dateeritud ja ülemaalitud pakendite saab kunstnik kehastunud aega kinni püüda ja seda taas uuele ringile käiku lasta.
Tema teosed pole staatilised ja igavesed. Moodulmaailm on pidevas muutumises ja vormivahetuses, materjal ringleb teosest teosesse. Mustrimaali esteetilises võtmes purkidest kokku laotud recycling-maal "Aja taasringlus" sündis küll 1996. aastal samanimelise näituse tarvis, kuid vahepeal on selle ühikud elanud oma elu, sündinud uuesti erinevates maalides ja installatsioonides.
Kasemets on purkidest moodulpildi tekitamise süsteemile andnud nimetuse Can Net ehk Can't (tõlkes "purkvõrk"). Info, mis selles võrgustikus ringleb, vormistub pidevalt uuteks kujunditeks. "Aja taasringluse" vöökirjadele on ilmunud erinevaid kellaaegu ja aastanumbreid tähistavad tablood. Minevikule ja tulevikule viitavad kombinatsioonid on sattunud ühele pildile, lastes juhuslikel, kuid samast algmaterjalist koosnevail ajahetkedel üheaegselt eksisteerida.

Kädi Talvoja

üles