Eesti Kunstimuuseum logoEesti Kultuurkapital logo
Eesti Kultuurkapitali ostud

Maal
Graafika
Skulptuur
Installatsioon
Videokunst
Fotokunst
Uus meedia

Kunstnikud A-Z

Üldinfo

Tagasiside

copyright

Erki Kasemets
 teos
jŠrgminejärgmine suurendasuurenda
Jäädvustus
1996. Segatehnika ( plekkpurgid, õlivärv, puit), 205x145
Kommentaarid alla
Erki Kasemets. Jäädvustus. 1996. Segatehnika (838 plekkpurki, õlivärv, puit),
205x145.

Valminud 1996. aastal Tallinna Linnagaleriis toimunud näituse "Aja taasringlus" jaoks. 2002. aastal pälvis autor Konrad Mäe preemia igapäevase pöördumise eest maalikunsti poole elukestvas teoses "Life-file", mis defineerib maalikunsti kui work-in-progress'i.

"Minu kunsti võib nimetada trash artiks, sellega haakub ka sotsiaalne teema. See on nagu elukunst, pikaajaline ja subjektiivne protsess, mis peaks tooma lisaväärtuse." *

Erki Kasemets on üks järjekindlamaid trash art'i (rämpskunsti) esindajaid Eestis. Tema vahenditeks on standardsed plekkpurgid, piima- ja sigaretipakid, tikutoosid jms. igapäevane olmeprügi, mille kogumises, süstematiseerimises ja ülemaalituna erinevais mustrites maalideks, assamblaazideks ja installatsioonideks vormimises näeb ta erinevate ajahetkede materialiseerimise võimalust. Tuledesäras linnavaadet kujutaval purgimaalil "Jäädvustus" on alla paremasse serva ilmunud kellaaeg 13.45, tähistamaks raisatud hetke, millele läbi kunsti on antud uue elu võimalus. Tema "ajastatud" tööd kuuluvad suurde süsteemi, kogu elu jooksul täiendatavasse life-file«i, kus igal väiksemal ühikul on tervikuga võrdne väärtus. Erki Kasemets on arhivaari tüüpi andmekoguja, kelle jaoks kunst on eelkõige protsess, mille puhul valmisobjektide esitamine ei kuulu kindlasti prioriteetide hulka. Igatahes on ta kord intervjuus tunnistanud, et tema põues pesitseb lootus sellisest rutiinsest kordusest tekkivale erilisele valgustatusele.

Kädi Talvoja

üles