Eesti Kunstimuuseum logoEesti Kultuurkapital logo
Eesti Kultuurkapitali ostud

Maal
Graafika
Skulptuur
Installatsioon
Videokunst
Fotokunst
Uus meedia

Kunstnikud A-Z

Üldinfo

Tagasiside

copyright

Alice Kask
 teos
eelmineeelminejärgminejärgmine suurendasuurenda
Oleks-Poleks nr. 1
2000/2001. Lõuend, õli, grafiit.
Kommentaarid alla

Esmakordselt eksponeeritud isiknäitusel galeriis "Vaal" 2001.

Sari avardab eesti joonistuskunsti piire ja esitab uue vaatenurga inimese psüühilise seisundi käsitlusest joonistusmeedia vahendusel. "Oleks.Poleks" pakub ka huvitavaid kollaazilahendusi, milles joonistus kasvab välja erinevast kujutist kihtide viisi ümbritsevast orgaanilisest mateeriast.
Kask lähtub selles sarjas oma sisemisest visioonist ja kirjeldatud kujundid ja situatsioonid jäävad taotluslikult ebamäärasteks. Unekujundid on ehtsad ja usutavad siis, kui neid ümbritseb salapära. Liikudes une ja ärkveloleku piiril kirjeldab kunstnik eeskätt oma meelisklevat seisundit , mis edastab tema elukogemust. Esil on inimene ja inmtundeile omased murelikkuse, hämmingu, rahutuse, nukrutsemise, oma keha kaotamise hirmu teemad. Kase joonistuslaad on kohandatud tabamatutest asjadest kõnelemisele, see ei jäta tugevat joont, on konarlik ja ekslev ning laseb kaasa rääkida tühjaks jäetud pildiruumil. Ta paneb kehad kõnelema asjadest, mida sõnades on raske välja öelda.
Kase mõtteid kehast illustreerib Urmas Muru kokkuvõte"Vabadus ja kindlustunne": "Keha tunneb hirmu. Keha tunneb ärevust. Keha ehmatab. Kehal on valus. Keha petab. Keha tunneb jälestust.Keha voolab verd. Keha liigub." *

Eha Komissarov

* Urmas Muru, Viis lugu arhitektuuri sünnist. - Eesti Ekspress, 1999, 16. september

üles