Eesti Kunstimuuseum logoEesti Kultuurkapital logo
Eesti Kultuurkapitali ostud

Maal
Graafika
Skulptuur
Installatsioon
Videokunst
Fotokunst
Uus meedia

Kunstnikud A-Z

Üldinfo

Tagasiside

copyright

Eve Kask
 teos
järgminejärgmine suurendasuurenda
Jumalanna V.
1994. Leht sarjast "Blue". Paber, linooll›ige.
Kommentaarid alla
Eve Kask kerkis 1980. aastatel esile väljendusjõuliste ja erootiliselt laetud töödega. Raoul Kurvitz tõstab Kase loomingut analüüsides esile Eesti graafikas erandlikult intensiivse, iirisefektiga värvikasutuse, samuti leiab ta töödes jungiaanlikku müüditemaatikat ja alateadlikke hirme. Vappu Vabar on rõhutanud Kase tööde ruumikäsitlust: "Muumiate ja tootemite ruum ühineb metafüüsilise kõikolemisega." * Naised-tootemid on vaatamata arhailistele võimu sümbolitele (madu, tiivad, kõikenägev silm) ennekõike siiski köitvalt kaunid. Jumalanna arhetüübi vahendusel uurib kunstnik sooliste võimusuhete mehhanisme ja loob vasteid võimsatele instinktidele. Kase loomingut võiks vaadelda ka feministliku kunstina, kusjuures ta ei näe naises iialgi ohvrit, vaid kõikvõimsat jumalannat. **
1996. aastal Tallinna galeriis "Vaal" eksponeeritud sari "Blue" koosnes perfektses linoollõiketehnikas lehtedest. Eve Kask tegutseb edukalt ka intallatsioonikunstnikuna ning Tallinna Graafikatriennaalide presidendina.

Anne Lõugas

* Raoul Kurvitz, Miinus kolmanda korruse valitsejanna. -Eesti kunstnikud 2, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, 2000, lk. 37.

** Vappu Vabar, Eve Kask - tee täiuseni ja edasi. - Vikerkaar, 1989, 9, lk. 32.


üles